Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Język hiszpański odmiana latynowska. 

Jak kupujemy na targu?

por docena - 12 sztuk

por mano (mano to ręka) - 5 sztuk (tyle ile palców u ręki)

por libra - czyli na wagę a jednostką jest funt

por media libra - połowa funta

por onza - 16 sztuk 

Jak zapytać na targu o cenę owoców? 

¿cuánto cuesta?

Ile kosztuje?

¿cuánto cuestan los bananos?

Ile kosztują banany? 

¿cuánto cuesta la libra de banano?

Ile kosztuje funt bananów?

¿cuánto cuesta una docena de banano?

Ile kosztuje tuzin bananów? 

¿cuánto cuesta la media docena de bananos? 

Ile kosztuje pół tuzina bananów?

Bezpłatnie hiszpańskiego dla początkujących można uczyć się online na Uniwersytecie w Walencji: 

https://www.edx.org/course/basic-spanish-1-getting-started

www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=NqniyFpepq8  

Język hiszpański w grouponie  - bardzo dobra oferta!  Warto kupić od razu 16 godzin, bo cena na grouponie jest naprawdę korzystna. Po zakończeniu kursu z grouponu cena nauki mocno rośnie. Lekcje prowadzi bardzo dobry nauczyciel - pan Aritz z Hiszpanii, a dokładniej z Kraju Basków.

W Gwatemali polecam jako nauczycielkę panią Nidię Burrion. Więcej informacji tutaj: www.spanishacademyantiguena.com/tutors/profiles.html

 

Papaja nad jeziorem Atitlan

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież