Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Panorama Racławicka  

Panorama Racławicka została namalowana w 1884 roku we Lwowie. W setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka oraz Ludwika Bollera, Tadeusza Popiela, Zygmunta Rozwadowskiego i innych. Uszkodzona została w czasie bombardowania Lwowa w 1944 roku. Panorama została przywieziona w 1946 roku do Wrocławia. Dopiero w 1985 roku została zrekonstruowana i udostępniona publiczności. Wcześniej władze PRL miały obawy, że triumf oręża polskiego nad wojskami rosyjskimi nie będzie się podobał ich zwierzchnikom w Związku Radzieckim.

Olbrzymi, owalny obraz ma wysokość 15 metrów i długość 114 metrów. 

Jeden bilet do czterech muzeów

Bilet do Panoramy Racławickiej upoważnia do wstępu na wystawy stałe do Muzeum Narodowego, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Warto skorzystać i zwiedzić co najmniej Muzeum Narodowe, które jest blisko Panoramy i posiada bardzo bogate zbiory sztuki. Bilet na zwiedzenie pozostałych muzeów jest ważny 3 miesiące. Panoramę można zwiedzać we wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałku.

Bilety na dzień następny i kolejne można kupić przez internet tutaj

Koszt biletu normalnego to 30 a ulgowego 23 złotych. Jak za możliwość zwiedzenia 4 muzeów cena wydaje się być korzystna. 

Panorama Racławicka

Panorama Raclawicka

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka

 

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka

Panorama Raclawicka

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka

Praktyczne informacje o zwiedzaniu znajdziemy tutaj

Wrocław posiada mały ale bardzo ładny Ogród Botaniczny, więcej informacji tutaj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież