Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Beast" lub "Cadillac One" - limuzyna, którą podróżował prezydent USA w trakcie wizyty w Warszawie.

Samochód Prezydenta USA

7 ciekawostek na temat tego samochodu:

1"Beast" waży około 9 ton i jest wyposażona w pancerne opony, które pozwalają na jazdę nawet w przypadku ostrzelania opon.

2 Okna limuzyny mają ponad 12 cm grubości i są wykonane z wielowarstwowego szkła i poliwęglanu, co zapewnia ochronę przed atakami chemicznymi i pociskami.

3 Wnętrze limuzyny jest wyposażone w specjalne systemy ochrony przed atakami chemicznymi, biologicznymi i radiologicznymi.

4 Pojazd ma wbudowany system przeciwpożarowy a w razie potrzeby może wyrzucić dym z ukrytych dysz w celu zmylenia ewentualnego atakującego.

5 "Beast" jest wyposażona w wiele sekretnych systemów, w tym w kieszenie z bronią, zestaw medyczny z defibrylatorem i workiem krwi dla prezydenta, a także systemy komunikacji i łączności satelitarnej.

6 Samochód jest zasilany silnikiem wysokoprężnym o mocy 400 koni mechanicznych i może osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą około 100 km/h.

7 W każdej chwili podróżowania limuzyną, na jej pokładzie jest kilku agentów Secret Service, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo prezydenta USA.

"Beast" to jeden z najbezpieczniejszych samochodów na świecie i symbol amerykańskiej potęgi.

Tak, podróżuje prezydent USA. Co myślicie o naszym Prezydencie? Czy wolelibyście żeby Prezydent Polski jeździł rowerem po Warszawie, czy limuzyną?

Komentarze   

+1 #1 Abdul 2023-02-25 12:05
Nasz prezydent powinien jeździć na taczce z obornikiem.

You have no rights to post comments