Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejsca w Zakopanem gdzie można zjeść dobrze i niedrogo 

Smaczne obiady domowe za 11 złotych w pobliży Krupówek, w Zakopanem? Tak, to możliwe! Oszczędnym turystom szczególnie polecam 3 pierwsze miejsca.

Stołówka w Liceum, ul. Słoneczna 1

Dwa zestawy obiadowe do wyboru. Zestaw: zupa, drugie danie i kompot kosztuje 13 złotych (cena z listopada 2018). Duże porcje (jak widać na zdjęciu) i tradycyjna kuchnia polska. Można mieć zastrzeżenia co do czystości na stolikach ale jest to poziom stołówki szkolnej a nie ekskluzywnej restauracji.

Zakopane - Gdzie zjeść?

Codziennie otwarte do godziny 16:00.

Stołówka znajduje się na ulicy Słonecznej 1. Idąc ulicą Kościuszki od dworców do Krupówek, skręcamy w prawo w ulicę Sienkiewicza (przed biurem informacji turystycznej). Idąc ulicą Sienkiewicza będziemy mieć po lewej stronie budynek szkoły. Wchodzimy do szkoły i już od wejścia budynku czujemy zapach jedzenia. Czynne przez 7 dni w tygodniu.

O bezpłatnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj 

O krokusach w Dolinie Chochołowskiej przeczytamy tutaj

Stołówka w ZUSie, Gimnazjalna 6

Trzy zestawy - danie dnia do wyboru. Zestaw: zupa, drugie danie i kompot kosztuje 12,50 złotych (15 złotych aktualizacja z listopada 2018). Jedzenie dobre, klimat stołówki pracowniczej.

Zakopane - Gdzie zjeść?

Stołówka bardzo blisko dworców PKP i autobusowego. Trzeba za Tesco skręcić w ulicę Gimnazjalną i na tyłach ZUSu będzie stołówka. Czynne do godziny 19:00 przez 7 dni w tygodniu.

 

Bar u Słonia, Zamojskiego 20k

Jeden zestaw obiadowy.

Zupa i drugie danie kosztuje 11 złotych! Niestety tylko 4 stoliki w środku i zdarzają się kolejki w sezonie.

Rekord cenowy! Okazuje się, że w Zakopanem, w pobliżu Krupówek możemy zjeść smaczny obiad za 10 złotych (11 złotych aktualizacja z listopada 2018).

Zakopane - Gdzie zjeść?

Obiady od godziny 12 do 17 (w niedzielę nieczynne). Rano od 9 do 11:30 śniadania.

Małe piwo 4, a duże 6 złotych.

U Słonia w Zakopanem - cennik

Zamojskiego 20 na przedłużeniu ulicy Krupówki. Przy przystanku autobusowym i na przeciwko Willi Oksza (w Okszy znajduje się Galeria Muzeum Tatrzańskiego warto zajrzeć). 

 

Pod Smrekami, Rondo św. Jana Pawła II

Obiady od 12:00, zestaw obiadowy kosztuje 22 złote. Z zewnątrz architektura w stylu PRL, a w środku ładny regionalny wystrój. Duże porcje. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

Kwaśnica kosztuje 8 złotych, a herbata 3 złote.

 Zakopane - Gdzie zjeść?

Dobra lokalizacja przy Rondzie św. Jana Pawła II 

 

Restauracja: Bąkowo Zohylina, ul. Piłsudskiego 6

Jeśli komuś znudzą się stołówkowo - barowe klimaty Zakopanego to proponuję kwaśnicę za 10 złotych w Restauracji - Bąkowo Zohylina, w pobliżu Krupówek. Kwaśnica bardzo dobra z grzybami. Regionalny wystrój i góralska muzyka. W czasie występu kapeli dopłacamy 3 zł do rachunku ale naprawdę warto właśnie wtedy przyjść. Gdy byłem o godzinie 20 to 4 górali piło Coca Colę z wodą mineralną i grali jak się patrzy.

Gdzie zjeść w Zakopanem?

Bąkowo Zohylina to zdecydowanie jasna gwiazda na kulinarnej mapie Zakopanego. Dobre jedzenie regionalne, ładnie podane, kelnerki w strojach ludowych, a do tego góralska kapela. Warto zajrzeć! Kilka cen: herbata - 4 złote, zupa pomidorowa - 7 złotych, gulasz z jelenia - 20 złotych, kotlet schabowy - 21 złotych, kotlet schabowy po góralsku - 23 złote. Muzyka na żywo od godziny 19 do 23.

 

Cukiernia Wawel, ul. gen. Galicy 1

Po wyjściu z restauracji Owczarnia, po prawej stronie zobaczymy sklep Wawel, ze stolikami i wygodnym kanapami do posiedzenie przy gorącej czekoladzie

Dzbanek herbaty kosztuje  6 złotych, mała czekolada do picia 8 złotych a duża 12 złotych

Zakopane - Gdzie zjeść?

 

Kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim (4 piętro Domu Handlowego Granit)

Blisko Krupówek, jedziemy windą na ostatnie piętro DH Granit i mamy kawiarnię z panoramą Tart gratis. 

Zakopane kawiarnia w Tygodniku Podhalańskim

Ładny widok na Zakopane z góry i na Tatry będziemy mieć z kawiarni w Tygodniku Podhalańskim. Ceny herbaty od 6 złotych, kawy od 7 złotych, czekolady od 9 złotych i duży wybór koktajli alkoholowych.

 

U Marzanny, ul Balcera 17e

Zupa i drugie danie w cenie od 20 złotych. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

czynne od godziny 12 do 20. 

Zakopane - Gdzie zjeść?

Ul. Balcera 17 e, na przeciwko wyciągu Nosal, blisko przystanku publicznej linii autobusowej 11 i prywatnych przewoźników.

Miejsce specyficzne poprzez nazwy w karcie dań i wystrój typu rupieciarnia np.: mnóstwo pustych butelek powieszonych u sufitu. Obsługa sprawna i jedzenie dobre.  

Nocleg najprościej znajdziemy przez booking. Możemy obniżyć koszt pobyty korzystając z linku promocyjnego: https://www.booking.com/s/35_6/4afb7b93 Po wejściu z tego linku otrzymamy 50 złotych zwrotu opłaty za nocleg. Minimalna wartość rezerwacji to 100 złotych.

Uwagi ogólne

Mająca dobrą opinię stołówka w sądzie już nie istnieje ale w pobliżu sądu są dwie stołówki opisane na początku artykułu. Legendarna restauracja Poraj w Willi Poraj też już nie działa od co najmniej kilkunastu lat. Kulinarne tradycje w Willi Poraj są jednak kontynuowane i działa tam Restauracja Dobra Kasza Nasza. Przy okazji mojej następnej wizyty w Zakopanem sprawdzę ją dla czytelników mojego bloga. W Zakopanem mamy co najmniej dwie restauracje o nazwie Bar Mleczny co wprowadza zamieszanie w internecie. Proszę o opinię na temat jedzenia w Zakopanem w komentarzach.

O poza kulinarnych atrakcjach Zakopanego przeczytamy tutaj

Gdzie zjeść w Świnoujściu przeczytamy: tutaj

Gdzie zjeść w Krynicy przeczytamy: tutaj

Komentarze   

-1 #3 Kamilla36 2018-09-06 09:51
Faktycznie część z tych restauracji odwiedziłam i można tutaj zjeść dobre rzeczy. Jednak przydałaby się także informacja dla osób które jeszcze tu nie były dotycząca noclegu. Ja polecam nocleg w apartamencie VELVET, który co prawda jest niedaleko Zakopanego, ale przynajmniej możemy się cieszyć spokojną okolicą i pięknymi widokami.
Cytować
0 #2 Administrator 2018-07-27 09:37
Cytuję Apartamenty Zakopane:
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)

I trzeba przyznać, że porcje "Pod Smrekami" są rzeczywiście duże.
Cytować
+1 #1 Apartamenty Zakopane 2018-05-16 11:36
Kwaśnica pod Smrekami to czysta poezja i obowiązkowe danie do zaliczenia w Zakopanem :)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież