Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wbrew obiegowej opinii, że w Zakopanem za każdym rogiem czają się "zbójcy", którzy chcą od nas wyciągnąć ostatnie dudki, jest tam wiele darmowych atrakcji.  

UWAGA: Aktualnie bezpłatny wstęp do zakopiańskich muzeów jest w środy!

Kino letnie
 
Od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 będą się odbywały bezpłatne, plenerowe projekcje filmów. Repertuar tutaj
 
 
Wycieczki

W wakacje TPN organizuje bezpłatne wycieczki. Więcej informacji i zapisy tutaj

Bezpłatny wstęp mamy też do Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest to bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum, które przybliża nam florę i faunę Tatr. Trzeba się wcześniej zapisać na konkretną godzinę tutaj.  Czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 8:00 - 16:30 (ostatnie wejście o 15).
Muzeum jest zlokalizowane przy rondzie Jana Pawła II.Bezpłatne Atrakcje Zakopanego

Poniżej wystawa "łąka" w Centrum Edukacji TPN

Wyatwa łąka w Centrum Edukacji Przyrodnicznej Zakopane

Niżej wystawa w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem.

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem w niedzielę wstęp bezpłatny

Atrakcje Zakopanego

Bezpłatnie w środę zwiedzimy Muzeum Tatrzańskie zlokalizowane w pobliżu Krupówek. Muzeum jest czynne od 9 do 15. Tematyka jest podobna do Centrum Edukacji TPN czyli flora i fauna Tatr ale przedstawiona w tradycyjnym muzealnym stylu i z bardziej naukowym podejściem. Dodatkowa na parterze jest rozbudowana wystawa o życiu i folklorze górali. Zobaczymy jak wyglądała izba góralska, przedmioty codziennego użytku, stroje góralskie, rzeźby, obrazy na szkle, formy do wyrobów oscypków itd. 

Będąc w weekend w Zakopanem możemy w sobotę bezpłatnie zwiedzić Centrum Edukacji TPN, a w niedzielę bezpłatnie Muzeum Tatrzańskie. I porównać jak ten sam temat jest przedstawiony w nowym stylu muzealnym i starym.

Opłata nie jest pobierana za zwiedzanie wystaw stałych w Zespole Dworsko-Parkowym w Kuźnicach. Czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 15:30. Zwykle w Kuźnicach mamy najczystsze powietrze w Zakopanem, a więc oddychajmy pełną piersią :). Informacje o zanieczyszczeniu powietrza znajdziemy tutaj

Bezpłatnie można się zapisać na warsztaty rękodzieła zakopiańskiego: np. malowania na szkle. Zapisy pod nr telefonu 661 601 651. Zajęcia odbywają się w Czerwonym Dworze - pięknie odnowionej willi w stylu zakopiańskim. Adres to Kasprusie 27.

Bezpłatnie mamy wstęp do Miejskiej Galerii Sztuki, ul. Krupówki 41

Bezpłatne Atrakcje Zakopanego

 

W środę możemy bezpłatnie zwiedzać Kolibę.

Zakopane Atrakcje

 

Również w środę bezpłatnie możemy zwiedzać willę Atma, przy ulicy Kasprusie 19 (niedaleko od Koliby). Willa była przez kilka lat wynajmowana przez Karola Szymanowskiego, który leczył zdrowie w Zakopanem. Obecnie znajduje się tam Muzeum Karola Szymanowskiego i odbywają się koncerty. Więcej informacji na stronie: Muzeum-Karola-Szymanowskiego 

Zakopane Atracje

 

W środę darmowe jest zwiedzanie Galerii Hasiora. Znajduje się przy ulicy Jagielońskiej 18b, po prawej stronie sklepu Biedronki. Władysława Hasior uczył się w zakopiańskim Liceum Technik Plastycznych pod kierunkiem Antoniego Kenara i ostatecznie zamieszkał w Zakopanem. Więcej informacji na stronie muzeum:Galeria Hasiora

Bezpłatne Atrakcje Zakopanego

W Zakopanem jest bezpłatny wstęp do kościołów, a są tam prawdziwe perły polskiej architektury jak np. Jaszczurówka. Dojedziemy autobusem komunikacji miejskiej nr 11. Jedenastką dojedziemy także do Sanktuarium na Krzeptówkach i innych zakopiańskich kościołów. Możemy kupić bilet 24 godzinny za 9 złotych i na jednym bilecie zwiedzić prawie wszystkie kościoły w Zakopanem.  Nie jest pobierana opłata za wstęp do TPN jeśli idziemy najkrótszą drogą do miejsc kultu religijnego. Jednak trzeba pamiętać, że dotyczy to sytuacji gdy idziemy tam w celach religijnych. 

Jeśli zdarzy nam się deszczowa środa w Zakopanem to nie jest to powód do zmartwienia ale okazja żeby dużo zwiedzić nie wydając przy tym ani jednego dudka.

W Kuźnicach są dwa stanowiska z bezpłatną wodą źródlaną więcej info tutaj

Butelkę filtrującą wodę kupimy tutaj

O tym gdzie zjeść dobrze i niedrogo w Zakopanem przeczytamy: tutaj

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 41
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 18 20 127 92.
 
Proszę o informacje o bezpłatnych atrakcjach Zakopanego w komentarzach.

Komentarze   

0 #2 gagata 2020-02-17 20:20
Mnie też to razi, że autor pisze DUDKI zamiast DUTKI. Co to za znawca Zakopanego, jak nie wie? Od razu nabieram wątpliwości odnośnie jego porad.
Cytować
+1 #1 Michau 2019-02-14 19:33
"chcą od nas wyciągnąć ostatnie dudki"

DUTKI, górale chcą od nas wyciągnąć dutki :-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież