Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przebiśniegi są jednymi z pierwszych kwiatów, które pojawiają się na wiosnę, a ich zdolność do przetrwania w trudnych warunkach jest fascynująca. Przebiśniegi są w stanie przetrwać w niskich temperaturach, ponieważ ich tkanki zawierają substancje chemiczne, takie jak cukry i alkohole, które obniżają punkt zamarzania wody wewnątrz rośliny. To sprawia, że przebiśniegi są bardziej odporne na niskie temperatury i zamarzanie.

Ciekawostki o przebiśniegach

Ponadto, przebiśniegi rosną bardzo nisko do ziemi, co zapewnia im dodatkową ochronę przed zimnem. Kiedy na powierzchni ziemi pojawia się śnieg, warstwa izolacyjna chroni przebiśniegi przed mrozem, zapewniając im względnie stabilną temperaturę. Ponadto, przebiśniegi są w stanie ogrzewać się poprzez absorpcję promieni słonecznych, co pomaga utrzymać temperaturę wewnątrz rośliny i zapobiega zamarzaniu.

Podsumowując, przebiśniegi radzą sobie w trudnych warunkach dzięki zdolności do obniżania punktu zamarzania wody, niskiemu położeniu nad ziemią i zdolności do absorpcji promieni słonecznych.

Powyższy tekst został napisany przez sztuczną inteligencję czatu gpt na moje zapytanie "Dlaczego przebiśniegi nie zamarzają?". Napisane sensownie i poprawnym językiem polskim. Nikt by się nie domyślił, że to dzieło maszyny a nie człowieka. Czyż to nie jest imponujące?
Żeby zadawać pytania w czat gpt trzeba się zarejestrować. Natomiast wyszukiwarka you.com ma moduł sztucznej inteligencji youwrite i tam nie ma potrzeby rejestrowania. Można sobie potestować. Sztuczna inteligencja napisze za nas post, opowiadanie, a nawet poemat :)
Uwaga: roboty sztucznej inteligencji jeśli nie mają danych na jakiś temat to zmyślają i wypisują bzdury. Z czasem będą miały coraz więcej danych i będą mniej fantazjować. Na razie trzeba być czujnym i sprawdzać co piszą. Zresztą ludzie gdy czegoś nie wiedzą też niechętnie przyznają się do swojej niewiedzy ale zaczynają zmyślać. Jak widać, roboty sztucznej inteligencji zostały stworzone na obraz i podobieństwo człowieka. Jednak gdy powiemy człowiekowi, że zmyśla to się zdenerwuje i będzie zaprzeczał. Gdy zapytałem się sztucznej inteligencji: "Dlaczego opowiada mi głupoty?" to przeprosiła i wyjaśniła, że stara się udzielić jak najlepiej odpowiedzi ale ma ograniczony zasób danych. Sztuczna inteligencja się nie denerwuje, bo nie ma emocji. Jeszcze przyjdzie taki czas, że będziemy powszechnie obsługiwani przez sztuczną inteligencję i zatęsknimy za załatwianiem spraw z denerwującą się i niemiłą ludzką obsługą.

Komentarze   

+1 #1 Jarosław 2023-02-24 10:43
Przy trzecim akapicie się domyśliłem, że ten tekst jest napisany przez GPT ;)

You have no rights to post comments