Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Chińska Pagoda w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W XVIII wieku istniała moda w Europie na chińską sztukę, stąd tyle egzotycznych ozdób w Łazienkach Królewskich.
 
Pojawia się szansa aby zobaczyć Chiny na własne oczy. Rząd Hongkongu postanowił rozdać 500 000 biletów lotniczych do swojego kraju. Był to jeden z krajów na świecie gdzie obostrzenia covidowe utrzymywano najdłużej i dopiero 1 marca 2023 został zniesiony nakaz noszenia maseczek. Odbiło się to na turystyce i biznesie i teraz rozdawnictwo biletów ma pomóc gospodarce.
 
Od 1 maja 2023 bilety mają być dostępne dla mieszkańców Europy pod linkiem https://wow.hongkongairport.com/tickets. Jednak nie będą to zupełnie darmowe bilety, bo pasażer musi zapłacić za opłaty lotniskowe i paliwowe, ewentualnie inne podatki miejscowe. Przypuszczam, że może to być aż 500 złotych ale ile w rzeczywistości zapłacimy za "darmowy" bilet to się dowiemy po uruchomieniu sprzedaży.
Dobrą wiadomością jest to, że Polacy nie potrzebują wiz do Hong Kongu. Tak samo nie potrzebujemy wiz do oddalonego o 50 km Makao. Do Chin śródlądowych wizy są niestety wymagane.
 
Pokój dwuosobowy w Hong Kongu to wydatek 200 złotych za dobę. Jest duża oferta pokoi za 100 złotych ale z takimi ocenami, że strach mieszkać. Dojazd z lotniska do centrum miasta to koszt około 100 złotych za bilet w dwie strony. Dojazd jest łatwy, bo i metro i autobusy kursują na lotnisko. Od 1 marca jest prowadzone rozdawanie biletów dla mieszkańców Azji i czas oczekiwania na połączenie ze stroną www wynosi 2 godziny, więc to nie będą łatwe bilety :). Jednak Chiny to ciekawa egzotyka dla Polaków i warto się zainteresować tematem.

You have no rights to post comments