Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Aktualizacja z 5 sierpnia 2019 roku: Niestety stołówka z domowymi obiadami w warszawskim ratuszu została zlikwidowana. Za to powstała strefa "relaksu" z lodami po 5 złotych za kulkę.

Strefa Relaksu przy warszawskim Ratuszu

Menu piątkowe:

Zupa zacierkowa

Ryba w cieście, kapusta pekińska z pomidorami i ogórkami, ziemniaki

Kompot

Gdzie zjeść obiad w WarszawieZestaw dnia kosztuje 14 złotych (12 złotych dla pracowników ratusza)

Jak widać porcje duże, typowa polska kuchnia, ze zdrowymi surówkami (3 do wyboru).

Zupa zacierkowa ze sporą ilością warzyw (duży talerz, a nie tak jak w innych stołówkach mała salaterka zupy).

Ryba w cieście zdecydowanie za sucha, ciasto i ziemniaki dobre.

Surówka smaczna, dużo warzyw, nawet koperek i natka pietruszki się znalazła wśród kapusty, pomidorów i ogórków. Można jeszcze było wybrać surówkę z kapusty kiszonej albo z pomidorów i ogórków.

W kompocie na dnie było widać bliżej nieokreślone owoce.

Sala z bardzo dużymi oknami. Jedząc obiad można patrzeć z poziomu ratusza jak się toczy codzienne życie w Warszawie.

To była moja kolejna wizyta w warszawskim ratuszu i za każdym razem dania w podobnym stylu czyli kuchnia tradycyjna polska i duże porcje. Stołowanie się w ratuszu pani Hanny Gronkiewicz-Waltz to bardzo dobry wybór, smacznie i niedrogo.

Jeśli ktoś lubi bardziej światowe dania to na ten temat można przeczytać w artykule: Gdzie zjeść w Warszawie cz. 1  Gdzie zjeść obiad w Warszawie część 3, do przeczytania tutaj. Na temat kuchni żydowskiej przeczytamy tutaj

Stołówka znajduje się w lewym skrzydle stołecznego ratusza na Placu Bankowym. Kierujemy się do wejścia B, następnie skręcamy w lewo, później w prawo i do końca korytarza po czerwonym dywanie.  Na końcu korytarza wchodzimy po schodach na pierwsze piętro i zobaczymy Bistro w Ratuszu. Czynne w dni robocze, do godziny 16:00.

WC bezpłatne, czysto ale porozrzucane papiery. 

Atrakcyjne oferty kuponów do warszawskich restauracji i barów znajdziemy na grouponie, pod linkiem: https://goo.gl/51tPrQ Restauracje żeby przyciągnąć nowych klientów potrafią zaoferować rzeczywiście duże zniżki. Można sobie podegustować różnych kuchni. Gdyby nie kupony grouponu nigdy by mi nie przyszło do głowy spróbować herbaty z masłem i solą (specjalność Tybetu).     

Web Analytics