Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ciekawy mural powstał na warszawskiej Woli. Ściany przedwojennej kamienicy zostały pomalowane farbą antysmogową, która oczyszcza powietrze tak samo jak 400 drzew! Toczą się dyskusje czy farba antysmogowa to dobry pomysł na walkę ze smogiem w miastach. Natomiast nie ma wątpliwości, że murale takie jak ten upiększają Warszawę. Autorem jest Tytus Brzostowski (który projektował również mural dla warszawskiej siedziby firmy Google). Artysta jest z wykształcenia architektem i bardzo umiejętnie przemalował kamienicę aby się dobrze komponowała z architekturą nowoczesnych wieżowców, które są w okolicy, ale to najlepiej widać na żywo.

Adres murala to ulica Wschowska 10. Z Dworca Centralnego dojedziemy tramwajem 78. Trzeba wysiąść na przystanku Elekcyjna i dojść 500 metrów. Z Dworca Zachodniego jest bliżej i dojedziemy autobusami: 184, 167, 523, 178.
Chcielibyście mieszkać w takim kolorowym domku?

Ekologiczny mural na warszawskiej Woli

Ekologiczny mural na Woli

WOT wydała broszurkę o warszawskich muralach do pobrania tutaj

#warszawa #wola #ecologic #warszawa_love #art #artoftheday #warsaw #sztuka #mural #architektura #niebieskaplaneta_pl #piątek #streetart #niebieskaplaneta_pl_blog #ekologia #eko #malarstwo #painting #sztukawspółczesna #zwiedzamy #podróże #fotografia #artysta #artist #wrzesień #wola #weekend #Polska

You have no rights to post comments