Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W weekendy do 1 października 2023 jeździ bezpłatny autobus turystyczny z Kielc w Góry Świętokrzyskie. Bardzo pomocne połączenie jeśli chcemy zdobywać Łysicę - najniższy szczyt Korony Gór Polskich. W wersji najkrótszej połączenia mamy na wejście na Łysicę i zejście 3 godziny i 10 minut. Wg oznaczenia szlaku potrzeba na to 2 godziny, więc jest spory zapas.
Korzystając z turystycznego autobusu możemy też zrobić sobie wycieczkę z Nowej Słupi na Św. Krzyż. 
 
Góry Świętokrzyskie
Na zdjęciu widok na Bazylikę Świętokrzyską na Łysej Górze 594 m n.p.m. Kamienne wały świadczą o tym, że długo przed chrystianizacją Polski miejsce to służyło celom sakralnym. Z polany, którą widzimy na zdjęciu możemy wyruszyć na wiele szlaków górskich również na Łysicę. Czas przejścia 6 i pół godziny.
   
Autobus odjeżdża z dworca autobusowego w Kielcach o godzinie 10:05 i 14:55. Powrót ze św. Krzyża o godzinie 13:00 i 18:20. Powrót z przystanku św. Katarzyna o godzinie 13:50 i 19:10. Powrót z Nowej Słupi o godzinie 13:20 i 18:40. Do Kielc wracamy o godzinie 14:25 i 19:45. Przejazd jest bezpłatny ale musimy wcześniej zarezerwować przejazd na stronie:
 
W Św. Katarzynie możemy zwiedzić Muzeum Minerałów i zakupić w sklepiku kryształy i kamienie górskie. Natura potrafi stworzyć piękniejsze kamienie niż Swarovski. O szlaku na Łysicę przeczytamy http://www.niebieskaplaneta.pl/index.php/13-z-kielc-na-lysice
 

 

You have no rights to post comments