Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od 21 kwietnia 2023 roku kursuje prom Gassy - Karczew i miejmy nadzieję, że będzie pływał do listopada 2023. To dobra okazja aby zrobić sobie wycieczkę rowerową z przeprawą przez Wisłę.

Opłata za osobę - 4 zł

Opłata za rower - 3 zł

Opłata za motocykl - 6 zł

Opłata za samochód - 10 zł

Ceny z 21 kwietnia 2023.

Godziny kursowania od poniedziałku do piątku 6 - 20, sobota 8 - 20, niedziela 9 - 20.

Prom Kostanicin - Karczew

Proponuję wycieczkę rowerową z Kabat do Ujścia Świdra do Wisły. W trasie zobaczymy: Las Kabacki - Ogród Botaniczny w Powsinie - Uzdrowisko Konstancin - Obory - Wisłę z Promu - Ujście Świdra do Wisły. Długość trasy 23 km. Powracając tą samą drogą przejedziemy w sumie 46 km. Jest to wycieczka na cały dzień, bo warto zwiedzić Ogród Botaniczny, Tężnie w Konstancinie i poplażować nad Świdrem.

Kilka wskazówek odnośnie trasy wycieczki

Z Lasu Kabackiego wyjeżdżamy na wysokości polany do grilowania w Powsinie. Jedziemy później ulicą Muchomora wzdłuż ogrodzenia Ogrodu Botanicznego. Po dojechaniu do ulicy Prawdziwka, skręcamy w lewo w tę ulicę. Gdy dojedziemy do wejścia do Ogrodu Botanicznego możemy zrobić przerwę na zwiedzanie lub jechać dalej ulicą Prawdziwka i skręcić w prawo w Sadową. Gdy skończy się ulica Sadowa skręcamy w lewo w ulicę Saneczkową. Jedziemy z górki aż do ulicy Warszawskiej, którą przekraczamy i kontynuujemy ulicą Mirkowską aż do kościoła. Przy kościele św. Józefa skręcamy w prawo w ulicę Wojska Polskiego do ronda. Na rondzie skręcamy w lewo w ulicę Wilanowską. (Gdy skręcimy w prawo to wzdłuż Jeziorki dojedziemy do Parku i tężni w Konstancinie.) Ulicą Wilanowską jedziemy do ulicy Mickiewicza w którą skręcamy (skręt w lewo) i jedziemy do ulicy Literatów (skręt w prawo). Ulicą Literatów jedziemy do miejscowości Obory i jedziemy cały czas prosto, prosto aż na końcu gdy zobaczymy znak drogowy "przeprawa promowa".  Udajemy się na prom i po płytach betonowych ulicą Wiślaną jedziemy do drogi 801. Skręcamy w lewo w tą drogę i jedziemy do mostu na Świdrze. Schodzimy do dołu i wzdłuż Świdra jedziemy do końca aż Świder uchodzi do Wisły. I mamy tam kilka wysp i plaż. Koniec wycieczki.                  

Wycieczka rowerowa Las Kabacki - Ogród Botaniczny w Powsinie - Uzdrowisko Konstancin - Obory - Wisłę z Promu - Ujście Świdra do Wisły.

Las Kabacki wycieczka rowerowaZaczynamy naszą wycieczkę od Lasu Kabackiego.

Ogród Botaniczny w PowsinieW Ogrodzie Botanicznym podziwiamy wiosenne magnolie.

Zakopane KonstancinW Zakopanem, które jest dzielnicą Konstancina zobaczymy okazałe dęby.

Ujście Świdra do WisłyPoplażujemy w miejscu gdzie Świder uchodzi do Wisły. Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w okolicach Warszawy.

You have no rights to post comments