Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bar za Rogiem, Kraszewskiego 34

Dla niskobudżetowego turysty najlepszym wyborem będzie "Bar za Rogiem". Za 6 złotych zjemy smaczną zupę pomidorową z ryżem. W podobnej cenie jest rosół, zupa jarzynowa lub żurek z jajkiem.

Za 10 złotych dostaniemy dużego gołąbka. Polecam jeszcze wątróbkę z cebulką za 8 zł (idealnie wysmażone) i żurek z jajkiem 6 zł, ładnie pachnący wędzonym boczkiem. Warto też spróbować ruskich pierogów za 8 złotych za 8 sztuk. Pierogi z mięsem zjemy za 10 zł. W podobnej cenie pierogi ze szpinakiem i pierogi z serem. 2 naleśniki z dżemem lub serem zjemy za 8 zł.

Kotlet schabowy kosztuje 10 zł + ziemniaki 3 zł + 4 zł kapusta zasmażana. Tyle samo zapłacimy za karkówkę.

Filet z mintaja z frytkami zjemy za 15 zł.

Cennik w Barze za Rogiem z czerwca 2022 r.

Gdzie zjeść w Krynicy?

Zestaw ze zdjęcia: rosół +ruskie pierogi zjemy za 14 złotych. Pierogi bardzo smaczne ale rosół słabo przyprawiony. Jak widać na zdjęciu rosół, tak jak polska tradycja nakazuje, jest na dużym talerzu.

Innymi miejscami z umiarkowanymi cenami, gdzie można zjeść obiad to:

Restauracja Piwnica pod Galerią (ul. Piłsudskiego 19) - zestaw obiadowy za 22 złotych,

Restauracja Krynicka (ul. Bulwary Dietla 12) - zestaw obiadowy za 22 złotych. 

Ceny z lutego 2020 roku.

Wybór miejsc gdzie można zjeść w Krynicy jest duży. Do zestawienia wybierałem raczej miejsca dla niskobudżetowego turysty. Obiad w Krynicy nie będzie dużym wydatkiem ale po sezonie. W szczycie sezonu narciarskiego czekają nas spore wydatki. Często jest również tak, że restauracje rezygnują z zestawów obiadowych i proponują droższy wybór dań z karty gdy jest duży ruch turystyczny.

Możemy też poszukać obiadów w którymś z hoteli, domów wczasowych i sanatoriów takich w Krynicy jest bardzo dużo. Zwolennikom ambitniejszej kuchni polecam zestawy obiadowe za 27 złotych w hotelu Paradise, przy ulicy Puławskiego 49. Cena ze stycznia 2022  r. Menu dostępne tutaj

Jeśli ktoś interesuje się historią albo architekturą dobrym pomysłem będzie obiad w pensjonacie Patria, który został pobudowany w 1933 roku przez Jana Kiepurę. Zjedzenie tam obiadu wymaga trochę zachodu, bo musimy rano poinformować obsługę żeby przygotowali dla nas dodatkowe porcje obiadowe. Płacimy 27 złotych. Mimo upływu lat marmury, alabastry i lustrzana ściana ciągle olśniewają. Patrię znajdziemy przy ulicy Puławskiego 35. Jako ciekawostkę napiszę, że Jan Kiepura za swój pierwszy występ w 1925 roku, w Polskim Radiu otrzymał 25 złotych. 4 lata później zarządał za możliwość transmisji swojego koncertu 27 000 złotych i pieniądze otrzymał. To była wtedy zawrotna suma.

Filmik o Patri na youtube 

Dobrą piekarnię mamy na ulicy Kraszewskiego (w pobliżu Baru za Rogiem) kupimy tam małą pizzę za 1,70 złotych i inne wypieki, również na słodko.

Co warto kupić w Krynicy?

Trzeba spróbować miodu z Kamiannej, smakuje zupełnie inaczej niż ten kupowany w supermarketach. Warto się wybrać do Kamiannej na wycieczkę. Wycieczka w PTTK kosztuje 30 złotych, w cenie jest m.in. degustacja miodu pitnego. Smaczne, małe oscypki za 1,50 złotego z gospodarstwa ekologicznego, kupimy na tyłach Hawany w pobliżu Karczmy nad Kryniczanką. Tam też kupimy bundz od czerwonych krów, w cenie 24 złotych za kilogram (cena z lutego 2019 r.) Czekolady studenckie za 5,80 złotych kupimy w sklepie słowackim na przeciwko Hawany. Dodatkowo można się tam zaopatrzyć w wyśmienite słowackie piwo Šariš z regionu Szarysz.  "Czym dla mody jest Paryż, tym dla piwa jest Szarysz".

Co kupić w Krynicy?

Na zdjęciu sklepik z serami od czerwonych krów.

Karnet do Ośrodka Narciarskiego Henryk Ski kupimy tutaj 5,5 km tras zjazdowych, 4 wyciągi

Promocję (zniżka - 55 %) na noclegi w Krynicy znajdziemy tutaj

Gdzie zjeść w Świnoujściu przeczytamy: tutaj

Jeśli wybieramy się w góry, obiad możemy zabrać w (łatwą do podgrzewania) menażkę trekkingową: https://goo.gl/6wZwLs

Komentarze   

+2 #1 Claudia 2017-04-14 04:49
Greate pieces. Keep writing such kind of information on your site.

You have no rights to post comments