Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W pierwszej kolejności miejscem wartym polecenia jest bar "u Marzenki". Bardzo miła i rozmowna pani Marzenka zawsze nam coś ciekawego poleci np. wodoloty. Wodoloty to taka bardzo smaczna wariacja na temat kresowych kartaczy, zwanych na Litwie zepelinami. Również serwowane "u Marzenki" placki ziemniaczane nadziewane mięsem, przypominają litewskie ziemniaczane bliny. Ciekawe, że na zachodnich kresach obecnej Polski możemy popróbować potraw znanych z dawnych wschodnich kresów Rzeczpospolitej.

Wybór dań jest bardzo duży, właścicielka mówi, że ciągle coś nowego wprowadza do menu np. ziemniaczane pączki z słodkim serem. Ceny dań na wagę nie są wygórowane, bo z zakresu od około 15 do 25 złotych za kilogram. Tak jak pisałem wybór jest duży m.in.: kopytka, różne rodzaje: pierogów, naleśników, placków ziemniaczanych oraz gołąbki i wspomniane wodoloty.

Ceny na miejscu to: pierogi 7 szt. - 11 zł., dwa wodoloty - 11 zł., dwa placki ziemniaczane z mięsem - 13 zł., pączek ziemniaczany 1,5 zł (ale dla stałych klientów gratis), barszczyk - 3 zł. Gdy kupimy na wynos (na wagę) wyjdzie trochę taniej. 

Bar u Marzenki, ul. Chopina 2-2a         

Oprócz powyższego lokalu warto odwiedzić jeszcze: Pierożek, Pasztecik i Kopytko. Trzeba przyznać, że wdzięczne nazwy wymyślają w Świnoujściu.

Bar Pasztecik, serwuje lokalny przysmak znany w Szczecinie i Świnoujściu czyli pasztecik. Za 5 złotych dostaniemy duży pasztecik i kubek barszczu czerwonego. Gdy pojawiłem się w tym miejscu była spora kolejka pasztecikożerców (wszystkie klasy społeczne) i szybko towar się skończył, i pani oznajmiła, że następne za 20 minut. Warto spróbować. Pasztecik z mięsem (albo z pieczarkami) kosztuje 3 złote, a barszczyk 2 zł.. Bar Pasztecik znajduje się przy ulicy Bema, w pobliżu galerii handlowej Corso.      

Pasztecik Świnoujśćie

 

Bar Kopytko

Znajduje się przy przystanku kolei niemieckich i niedaleko McDonalda (tak, amerykańskiego fastfoodu też możemy spróbować w Świnoujściu). Kopytko to duży, przestronny lokal, duży wybór dan, np. jako zupę dnia możemy wybrać jedną z kilku, a nie jak w innych miejscach zupa dnia to jest dosłownie jedna zupa. Zupa dnia kosztuje 5 złotych, za 15 złotych zjemy zestaw obiadowy, więc jak na miejscowość uzdrowiskową jest to cena rzeczywiście niewygórowana. Oferta na stronie: http://www.barkopytko.swinoujscie.pl   

Bar Pierożek

Na przeciwko przystani promowej jest cieszący się bardzo dobrą opinią Bar Pierożek ale tylko raz tam jadłem, bo akurat była przerwa urlopowa. Co ciekawe w tym barze możemy wypić też piwo. W Pierożku zamówimy zestaw obiadowy za 19 złotych.

Sklep rybny

Vis a vis poczty, przy ulicy Piłsudskiego 6, znajdziemy dobrze zaopatrzony sklep rybny. Bardzo smaczne są wędzone nototenie, w cenie 20 złotych za kilogram. Jedna rybka wychodzi około 70 groszy. 

Mimo panującej opinii, że Świnoujście jest bardzo drogie to jak widać z powyższego, możemy zjeść w całkiem normalnych cenach. Pod warunkiem, że będziemy omijać okolice promenady przy plaży, bo tam ceny nawet na bogatych Niemcach robią wrażenie :)   

 

Praktyczne informacje: 

Dojazd:

Bilety pociąg i rozkład: rozklad-pkp.pl/ 

Transfer z lotniska Szczecin Goleniów do Szczecin Dąbie PKP: https://www.interglobus.pl

Bilety samolot: ryanair.com

Gdzie zjeść w Krynicy przeczytamy: tutaj

Noclegi:

Jeśli ktoś lubi luksus to może nocować w nowym 5* gwiazdkowym hotelu, oferta pod tym linkiem: https://goo.gl/eaNshk

Dla mniej wymagających polecam ośrodek w którym spałem i jestem zadowolony czyli Bryza. Możemy obniżyć koszt pobyty korzystając z linku promocyjnego: https://www.booking.com/s/44_6/793f672b Po wejściu z tego linku otrzymamy częściowy zwrot opłaty za nocleg.

Czasem za pierwszym razem nie pojawia się zakładka "kasa za darmo" ale warto próbować jeszcze raz. Oczywiście sprawdźmy czy wszystko działa na rezerwacji, którą można odwołać. Po skorzystaniu z linku promocyjnego przyszedł do mnie mail z kolejnym linkiem, który za pobyt powyżej 20 USD powoduje zwrot na naszą kartę 10 USD. Czyli nocleg, który zarezerwowałem za 80 złotych kosztował mnie w sumie 40 złotych. Zwrot jest dokonywany na kartę bankową, którą mamy zapisaną w ustawieniach konta Booking. Przyjemna oferta ale limitowana do 10 rezerwacji.

You have no rights to post comments