Panorama Racławicka
Panorama Racławicka została namalowana w 1884 roku we Lwowie. W setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka oraz Ludwika Bollera, Tadeusza Popiela, Zygmunta Rozwadowskiego i innych. Uszkodzona została w czasie bombardowania Lwowa w 1944 roku. Panorama została przywieziona w 1946 roku do Wrocławia. Dopiero w 1985 roku została zrekonstruowana i udostępniona publiczności. Wcześniej władze PRL miały obawy, że triumf oręża polskiego nad wojskami rosyjskimi nie będzie się podobał ich zwierzchnikom w Związku Radzieckim.
Olbrzymi, owalny obraz ma wysokość 15 metrów i długość 114 metrów.
Jeden bilet do czterech muzeów
Uwaga: Jak czytamy na stronie Muzeum: "od 31 lipca 2020 do II kwartału 2021 roku Muzeum „Panorama Racławicka” będzie zamknięte dla zwiedzających z powodu prac w ramach projektu unijnego „Modernizacja Zespołu Budynków Panoramy Racławickiej – etap III”"
Bilet do Panoramy Racławickiej upoważnia do wstępu na wystawy stałe do Muzeum Narodowego, Muzeum Etnograficznego i Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej. Warto skorzystać i zwiedzić co najmniej Muzeum Narodowe, które jest blisko Panoramy i posiada bardzo bogate zbiory sztuki. Bilet na zwiedzenie pozostałych muzeów jest ważny 3 miesiące. Panoramę można zwiedzać we wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałku.
Bilety na dzień następny i kolejne można kupić przez internet tutaj
Koszt biletu w 2020 roku to 30 złotych a ulgowego 23 złotych. Jak za możliwość zwiedzenia 4 muzeów cena wydaje się być korzystna.
Wrocław posiada mały ale bardzo ładny Ogród Botaniczny, więcej informacji tutaj
Praktyczne informacje o zwiedzaniu znajdziemy tutaj
Wrocław posiada mały ale bardzo ładny Ogród Botaniczny, więcej informacji tutaj